Повзуча русифікація України триває, але освіта і кінопрокат пручаються

Світлина: wikimedia.org

На сайті texty.org.ua було опубліковано цікаву інфографіку, яка віддзеркалює становище української мови в різних суспільних розрізах. На жаль, наведені дані вказують, що повзуча русифікація України триває, і пручаються їй лише освіта і кінопрокат.

Огляд було створено за даними державної статистики, соціології, а також досліджень, здійснених волонтерами в усіх регіонах України.

За підсумками моніторингу кафе і ресторанів у 29 великих містах (усі обласні центри та всі міста з населенням понад 300 тис. людей) лише 46% закладів харчування мають українську вивіску, лише в 49% надруковано меню українською, і тільки з 36% закладів персонал обслуговує україномовних клієнтів українською мовою.

інфографіка: українська мова в закладах громадського харчування, 2013 рік

У кінопрокаті зросла сумарна кількість фільмів, дубльованих або озвучених українською мовою. Цього року це 71,3% фільмів, тоді як минулого - лише 64,8%.

інфографіка: українська мова в кінопрокаті, 2013 рік

В прайм-тайм 8 найрейтинговіших телеканалів у жовтні 2013 року частка російської мови в ефірі перевищила 50%, а української – 31,8%.

інфографіка: українська мова на телебаченні, 2013 рік

 6 нейрейтинговіших радіостанцій пускають в ефір пісень українською мовою лише 2,2% від загального обсягу.

інфографіка: українська мова в радіоефірі, 2013 рік

Частка школярів, що здобувають освіту українською мовою, зросла на 0,1% і становила в 2012/13 навчальному році 82%.

 інфографіка: українська мова в освіті, 2013 рік

Для складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання в 2013 році українську мову обрали 82,7% від загального числа випускників, що на 1,7% більше, ніж минулого року.

 інфографіка: українська мова в освіті, 2013 рік

Також читайте про те, як русифікації пручаються в Чехії.


Ще еспресо