Слова 2013 року за версією Merriam-Webster

Світлина: http://www.merriam-webster.com

Merriam-Webster, провідне видавництво словників в Сполучених Штатах, оголосило Десятку найпопулярніших слів 2013 року. Цей перелік було створено на основі збільшення кількості запитів на сайті Merriam-Webster.com у порівнянні з минулим роком.

Слово року, з найбільшим зростанням по запитам, може здивувати багатьох людей - наука (science).

"Це слово, що пов'язано зширокими культурними дихотоміями: спостереження і інтуїція, доказ і традиція," - розповідає Пітер Соколовський (Peter Sokolowski), колумніст Merriam-Webster. - "Цього руку велике різномаїття дискусій стосувалось науки, від кліматичних змін до освітньої політики. Ми стали свідками напружених дебатів щодо "дутої" науки, або щодо того, чи володіє наука всіма відповідями. Це тема, яка має для нас величезне значення. І вона зачаровує нас, достатньо для того, що побачила збільшення запитів на 176% у порівнянні з минулим роком, і утримувалась на чолі запитів протягом всього року".

Іншим популярним запитом, який зазнав суттєвого зростання, стало слово пізнавальний (cognitive). Підвищена інформованість щодо струсів мозку в NFL і NHL, а також увага, приділена травмам голови, яких зазнали ветерани, стали гучними новинами в 2013.

"Люди зацікавлені знати не лише більше про те, як травми впливають на пізнавальну функцію, але й про те, як вік і інші фактори впливають на на пізнавальну функцію і розвиток," - говорить Соколовський.

Втім, користувачі цікавлились не лише науковою термінологією. В цьому році значне зростання цікавості отримали слова відносини (rapport) і спілкування (communication).

"Оба слова пов'язані з триваючою дискусією щодо програми підслуховування АНБ: що таке "приватне спілування", за яким стежить АНБ, і чи ця программа підслуховування шкодить нашим відносинам с іноземними лідерами?" - пояснює Корі Стемпер (Kory Stamper), помічник редактора в Merriam-Webster, що відстежує статистику запитів на сайті Merriam-Webster.com.

Але існують підстави вважати, що цікавість до обох слів може бути пов'язана з іншим. Комментарі на сайті свідчать про те, що користувачі, які шукають роботу, цікавляться цими словами для того, щоб використати їх у власних резюме.

Замикає пятірку найбільш розшукуваних слів року ніша (niche), слово, яке багато хто може пов'язувати з маркетингом або політикою.

"Не так швидко," - говорить Стемперю - "Пік запитів може бути цілком пов'язаний з вимовою слова. Це НІТШ, НІІШ чи НІШ?"

Ймовірно підстегнуті популярним онлайн-видео, присвяченим звичайним помилкам вимови, запити слова niche цього року фіксувались майже на 140% частіше, ніж минулого.

Отже, десятка найпопулярніших слів 2013 року від Merriam-Webster виглядає наступним чином:

1. science - наука

2. cognitive - пізнавальний

3. rapport - відносини

4. communication - звяз'ок

5. niche - ніша

6. ethic - етичний

7. paradox - парадокс

8. visceral - внутрішній

9. integrity - цілісність

10. metaphor - метафора


Ще еспресо