Localingual.com - діалекти мов світу на інтерактивній мапі

Мандрівки Україною надихнули колишнього інженера Microsoft Девіда Діна (David Ding) створити сайт Localingual для представлення звучання найширшого спектру діалектів мов світу. Він мріє, що його проект стане Вікіпедією мов і діалектів, якими розмовляють у всіх куточках планети - від світових столиць до найвіддаленіших гірських поселень.

Світлина: localingual.com

Сайт представляє собою політичную мапу світу, обравши на якій країну можна побачити її регіони, а обравши регіон - знайти і прослухати вже завантажені звучання діалектів, якими там розмовляють. Позаяк ресурс запущено зовсім недавно, 8 січня, то матеріалів поки що не дуже багато. Зокрема, в Україні представлені лише 11 регіонів (включаючи Крим і Севастопіль, див. мапу нижче), та й ті не всі пропонують українську мову, тому роботи ще багато, і кожен може долучитись до наповнення бази.

"Я подорожував Україною, коли у мене виникла ідея зібрати всі різні мови і діалекти, які я чув в мережі", - розповів Дін в інтерв'ю Wired. - "Одним з найскладніших завдань проекту було зібрати прапори і герби для кожного регіону і міста в світі. Мені довелось написати простого бота для збору даних, який прошерстив пошукові машини і Вікіпедію для пошуку цих зображень".

Дін планує вдосконалити свій сайт так, щоб дати людям можливість задавати питання щодо діалектів в конкретних регіонах. Наприклад, якщо ви захочете дізнатись, як на сленгу данської мови буде "замовити випивку", то на це питання вам відповість корінний мовець. Девід мріє, що зрештою Localingual стане Вікіпедією мов і діалектів світу.

Після запуску інтерактивної мапи виявилось, що її часто використовують зловмисно. Користувачі в Твітері вказали, що в деяких державах записані численні неправдиві чи підробні голоси.

"Було достатньо багато тролів, які записували невідповідні фрази для певних країн", - розповів Дін. В перші тижні існування сайту особливо важкими були справи із записами для Німеччини і Ізраїлю, втім, потім було введено краудсорсингову систему відстеження, пояснює Девід: "Я реалізував спливаюче вікно відгуків, на якому можна знижувати рейтинг запису. При досягненні порогового значення голосів, поданих проти нього, запис видаляють".

На жаль, на Localingual Україна також страждає від тролів: Крим представлено російськомовним гаслом "Крим наш!", а Донецьку область - записом під назвою "ДНР". Отже, кожен може долучитись для виправлення ситуації і належного представлення української мови на новому перспективному стартапі в світовій мережі.


Ще еспресо