Бібліотека україномовної літератури javalibre

Світлина: javalibre.com.ua

Перед кожним з нас рано чи пізно постає питання стосовно того, де дістати ту чи іншу потрібну книжку, і воно, з відомих причин, ще більше ускладнюється, якщо мова йде про літературу україномовну. На щастя, з появою електронних книжок ймовірність знайти потрібну книгу зросла. І допомагають в цьому електронні бібліотеки, однією з яких є javalibre.com.ua.

Javalibre, звичайно, далеко до відомих мережевих бібліотек, проте вона має одну суттєву перевагу, якою є орієнтація на україномовного читача. Особлива увага надається формату файлів, котрі можна читати з мобілок, кпк, планшетів, що дозволяє читати літературу українською мовою практично будь-де і будь коли. Всі тексти запропоновано в трьох форматах: fb2, jar, txt.

Jar (Java ARchive) - це архівний файл, який можна використовувати в мобільних телефонах. В такому архіві можна закачати на телефон ігри, програми та книги. Це дуже зручний формат для книг, позаяк мобільний телефон є фактично у всіх. І кожен може перетворити його на власну переносну бібліотеку.

Fb2 (FictionBook) - це формат електронних текстів у вигляді XML-документів, в яких кожен елемент і атрибут описується заздалегіть визначеним тегом. Правильно підготовлений електронний текст у форматі FictionBook містить в собі всю необхідну інформацію про книгу - структурований текст, ілюстрації, назву, рік видання, інформацію про автора.

"Ідея створити такий ресурс виникла приблизно 2 роки тому," - розповідає автор бібліотеки. - "Тоді мені  доводилося багато їздити в громадському транспорті, біля 3-4 годин на день. В якийсь момент я зрозумів, що цей час можна використовувати на щось корисніше за прослуховування безкінечної кількості треків з плеєра. Подумав, що вартувало б якось підживляти мозок, а не тупо розглядати сто раз знайомі пейзажі за вікном маршрутки. Відразу взяв телефон в руки і зайшов в інет... Маленький екран, довге завантаження сторінок... Словом, не сподобалося."

"Наступного дня взяв з собою книжку. Це була вже краща ідея, але теж мала ряд недоліків", - продовжує він. - "От і вирішив поєднати два вище згаданих варіанти. На перших порах я задовільнився російськими сайтами з яких зкачував jar-книги. З часом в мені заграла патріотична жилка, захотілося чогось україномовного. Але, нажаль, нічого подібного в уа-неті не знайшов. Далі все відбулось само собою. За два місяці, в перервах між основною діяльністю, назбирав трохи контенту, написав двигун сайту".

Бібліотека побачила світ влітку 2011 року. Проект стартував з 1500 книг, згрупованих по авторах і жанрах. Зараз приблизна кількість творів в базі данних - 3000. В середньому в місяць архів доповнюється 50-ма текстами. В даний момент готується велике поповнення бібліотеки. В планах до кінця вересня досягнути 8000 унікалтьних текстів. Засновник ресурсу стверджує, що матеріали в текстовому форматі вже готові, і  залишилося лише створити fb2 та jar файли.


Ще еспресо