Англійська мова вивчається як друга майже в кожній десятій школі Британії

Світлина: flickr.com/photos/medialoog/

В кінці січня було опубліковано нову статистику, згідно з якою для більшості учнів однієї з кожних дев'яти британських шкіл англійська мова більше не є тією мовою, якою вони розмовляють вдома.

Як пише Daily Telegraph, 1755 шкіл Об’єднаного Королівства (із загальної кількості 15288) повідомили, що відповідно до щорічного опитування переважна частина використовує англійську мову як другу. Серед перших вказано 14 різних мов: пахарі, урду, бенгальську, пенджабську, сомалійську, польську, хінді, гуджараті, тамільську, португальську, арабську, іспанську і пушту. На цей час кількість таких школярів загалом оцінюється в 1,1 мільйона.

Якщо ви подумали, що більшість цих шкіл знаходяться в Лондоні, то ви помиляєтесь: 290 з них розташовано в Мідлендсі, 172 – в Північно-Західному регіоні і 162 – в Йоркширі і Гамбері. Ця статистика стурбувала деяких людей (і, звичайно, політиків).

Парламентар від консервативної партії Дуглас Карсвелл (Douglas Carswell) в інтерв’ю газеті зазначив: «Донині імміграція була питанням економіки, але нам потрібно почати розглядати також і культурний вплив. Ми не можемо звинувачувати окрему людину через те, що вона хоче приїхати в цю країну як голова родини, проте чи ми робимо все, що можемо, щоб інтегрувати і асимілювати? Настав час для загальнонаціонального обговорення щодо впливу соціального єднання в сучасній Британії. Я хочу впевнитись, що ми створюємо британців в першому і другому поколіннях».

Чи потрібно турбуватись через це? Зрозуміло, що багато учнів, для яких англійська є другою мовою, починають навчання, відстаючи. За словами Ясмін Діллон (Yasmine Dhillon), головної вчительки початкової школи в Лутоні, 98,9 відсотків учнів якої вдома не говорять англійською, «деякі з них ніколи не бачили написаного слова. Вдома у батьків може не бути ніяких книг, і коли вони приходять до нас, то дехто володіє англійською лише на рівні слів чи фраз».

Проте чи насправді так важливо, що ти починаєш школу, говорячи іншою мовою, якщо, виходячи з неї, англійською володієш вільно?
Як пише The Telegraph, після першого навчального року більшість школярів відповідають національним стандартам, і всі вказані школи, за єдиним винятком, від Управління освітніх стандартів отримали добрі чи відмінні оцінки.


Ще еспресо