Білінгви легше засвоюють нерідну мову

Світлина:

Вивчення нової мови – це щось на кшталт шопінгу у відділі розпродажів, де все помічено об’явами «купи одне, і отримай інше за півціни!» Принаймні, про це свідчать результати нового дослідження, проведеного в Університеті Хайфи: коли ви освоїли другу мову, вивчити третю стає набагато легше. Також є свідчення про те, що коли ви стаєте білінгвом, то суттєво покращуєте свої знання і рідної мови.

Дослідники дійшли висновку, що люди, які вже вільно володіють двома мовами, матимуть менше складнощів під час вивчення третьої. Аби перевірити таке припущення, вчені розглянули групу ізраїльських 6-класників, які вивчали англійську. Деякі з школярів розмовляли єврейською мовою з народження і вивчали англійську яко другу. Інші були від народження носіями російської мови, але також добре володіли єврейською, і вивчали англійську яко третю мову. Учнів перевірили на ступінь володіння мовами та на інтелект.

На подив, діти, рідною мовою яких була російська, отримали значно вищі оцінки і з англійської, і з єврейської, ніж їх однолітки, рідною мовою яких була єврейська. Різниця у володінні англійською між двома групами виявилась дуже суттєвою. По тестам з англійської діти, які виросли, розмовляючи російською, в середньому мали на 20% вищу оцінку з письма, на 22% - з орфографії та на 35% - з словотворення. В тестах на рівень інтелекту друга група показала результати на 7% вищі, ніж перша.

Один зі співавторів дослідження, професор Абу-Рабіа, робить наступні висновки: «Опановування декількох мов збільшує якість володіння рідною мовою. Це відбувається через те, що мови підсилюють одна одну і надають інструменти для покращення фонологічних, морфологічних та синтаксичних навичок. Ці навички забезпечують необхідний фундамент для того, щоб навчитись читати. Наші дослідження також показали, що застосування мовних навичок від однієї мови до іншої - це важлива когнітивна функція, яка полегшую навчальний процес. Відтак, зрозуміло, що тримовне навчання буде найбільш успішним, якщо його розпочинати в ранньому віці, і коли воно підсилюється добре структурованою та суттєвою практикою».


Ще еспресо