Іспанська мова в цифрах за 2018 від Інституту Сервантеса

Інститут Сервантеса, який займається розповсюдженням і популяризацією іспанської культури і мови в світі, опублікував статистичні дані за 2018 рік, пов'язані зі становищем іспанської мови на планеті. Зокрема, очікується, що в середині поточного сторіччя іспанську мову на різних рівнях знатимуть 754 мільйони людей, а Сполучені Штати Америки стануть другою країною світу за кількістю іспаномовного населення після Мексики.

Світлина: bbc.com

За останніми даними в світі іспанською розмовляють 577 мільйонів людей, з яких для 480 мільйонів іспанська мова є рідною. Тобто 7,6% відсотка населення Землі є іспаномовними. За прогнозами, в 2050 році цей показник сягне 7,7%, хоча в 2010 зменшиться аж до 6,6%, зокрема через демографічний вибух в країнах Африки.

Отже, більш докладно:

Демографія

Іспанська мова є рідною для понад 480 мільйонів людей (в порівнянні з 477,6 мільйонами станом на 2017 рік). ·

Потенціальних мовців іспанської нараховується понад 577 мільйонів. Ця цифра складається з людей, для яких вона є рідною, тих, хто володіє іспанською на середньому рівні або вивчає її як іноземну мову ( 572,6 мільйонів станом на 2017 рік).

Іспанська є другою мовою в світі за кількістю уроджених мовців (перше місце займає китайська мандаринська).

Також іспанська є другою мовою в світі за кількістю носіїв (іспаномовні з народження + ті що володіють на середньому рівні + учні).

Вивчення іспанської

Понад 21 мільйонів людей в 107 країнах вивчали іспанську як іноземну мову в 2018. Втім, ці данні не враховують приватне навчання, тому число може бути більшим приблизно на 25%. Іспанська сперечається з французькою і мандаринською за друге місце серед мов, які вивчають в якості других (перше місце займає анлійська).

Зацікавленість у вивченні іспанської мови є особливо великою в двох головних англомовних країнах: Сполучених Штатах і Сполученому Королівстві. В Сполучених Штатах іспанська є найбільш вивчуваною іноземною мовою на всіх рівнях навчання. В Великобританії іспанську вважають найважливішою мовою для майбутнього. В Європейському Союзі іспанську найбільше вивчають у Франіії, Швеції і Данії.

Іспанська в економіці

Внесок іспаномовних країн в світовий ВВП становить 6,9 %. Цей показник є вищим, ніж у країн, офіційною мовою в яких є французька. У випадку іспанської спільна мова вчетверо збільшує взаємний експорт між іспаномовними країнами.

Іспанська мова є четвертою за потужністю в світі, трохи позаду французької і китайської і набагато позаду англійської (впливовість мови визначається сукупністю факторів, таких як географічна розповсюдженість, вага в економіці, використання в науці і дипломатії).

Іспанська в Інтернеті

Є третьою найбільш вживаною мовою в мережі після англійської і китайської. 8,1 % спілкування в Інтернеті відбувається іспанською.

Є другою за вживаністю мовою в Wikipedia, Facebook і Twitter.

Має високий потенціал зростання в Інтернеті завдяки середньому показнику проникнення в Інтернет в іспаномовних країнах.

Мексика входить до десятки країн з найбільшою кількістю користувачів Інтернет.

Іспанська в науці і культурі

Участь іспаномовних країн в світовому виробництві наукового продукту постійно зростає з 1996 року. Незважаючи на це зростання, наукова і технічна іспанська перебуває на других ролях на міжнародній арені .

75% наукового виробництва іспанською мовою припадає на три царини: суспільні науки, медицина і мистецтво/гуманітарні науки.

Іспанська має дуже малу присутність в науковій літературі, хоча й вдвічі більшу, ніж китайська, кількість носіїв якої набагато вища.

Іспанська є третьою мовою, якою публікується більше за все журналів, проте значно поступається англійській і французькій.

Іспанська в видавництві 

Іспанія є третьою країною-експортером книг в світі, поступаючись лише Великобританії і Сполученим Штатам.

Дві іспаномовні країни, Іспанія і Аргентина, входять до 15 найбільших виробників книг в світі, за даними Міжнародної асоціації видавців. Іспанія займає восьме місце у виробництві книг і дев'яте за розміром видавничого ринку (2,7 млрд євро в 2013 році).

В основному іспанська є мовою перекладання. Кількість перекладів іспанською з інших мов є дуже значною.

Іспанська в кінематографі

Іспанія, Аргентина і Мексика входять до п'ятнадцяти головних виробників художніх фільмів в світі. Іспанія займає восьме місце, Аргентина - одинадцяте, Мексика - дванадцяте. В якості мови виробництва іспанська ще набагато поступається англійській, яка є головною мовою кінематографу.


Ще еспресо