Пестливі слова закоханих: природа мови особистих стосунків

Колись ми з хлопцем розробили цілу таємну мову зі слів, пестливих імен і фраз. «Гроші» були «вошами», «грайливе лоскотання» було «пальцюванням», а моє волосся – «норковою бавовною». Я не кажу, що це мало якийсь сенс, проте таке виникало у нас часто. І, як виявляється, ми не були особливими. Це називається «мова стосунків» (relationship-speak) - і це дуже реальне явище.

Світлина: flickr.com/photos/london/44066633/in/photostream/

Певною мірою мова стосунків подібна до криптофазії, тобто мови близнюків. Хоча, звичайно, в випадку стосунків, мова народжується зі спільного досвіду поза материнським лоном, тому ні на яку біологічну подібність посилатися не можна. І, як і багато дивних речей, пов’язаних з людьми, мова стосунків може бути пояснена психологією.

«Не забувайте, що стосунки – це обмін увагою», - говорить експерт зі стосунків лікар Венді Волш (Wendy Walsh). – «І якщо це емоційно близькі стосунки, то люди можуть проявляти один перед одним те, що можна назвати найбільш дитячими частинами їх особистості. Стосунки можуть бути дуже солодким, щирим, інтимним, майже дитячим місцем».

Загальною рисою в багатьох мовах стосунків є використання демінутивів, тобто зменшувальних форм слів. Це не лише скорочує слово, але й перетворює його на дуже легке у вимові сповіщення. Наприклад, коли один з пари чогось хоче, він каже «хо». І, навпаки, відсутність бажання позначається як «нехо».

«В стосунках, коли ви досягаєте такого рівня інтимності, довіри і вразливості, замість того, щоб йти до мови, ви насправді відходите від неї», - розповідає лікар Волш. – «Я знаю чоловіка, який каже своєму партнеру «коте», тобто «кохаю тебе». А вона відповідає – «яте», «я тебе». Отже, «коте» - «яте» - це їхня особиста приємна дрібничка у спілкуванні».

Таким чином, починає прояснюватись вся ця дитяча мова, якою один з одним спілкуються закохані. Хоча, можливо, спочатку вона здається дивною чи навіть такою, що викликає занепокоєння, виявляються, що за перевернутими октавами і змінами вимови стоїть психологічна аргументація.

«Коли ми демонструємо найбільш дитячі частини власної особистості (а ми не робимо цього в офісі), це відбувається в найінтимнішому місці, де ми комфортно дозволяємо собі бути маленькою дитиною, яка живе всередині кожного з нас. До речі, це одна з причин, чому пари називають один одного «крихіткою», - пояснює лікар Волш.

Сексолог лікар Ян Кернер (Ian Kerner) також говорить, що створення таких унікальних словників є відображенням нашої власної людської потреби втілити наші особливі почуття прив’язаності до наших партнерів.

«Коли ми покладаємось на звичайні слова, це виглядає так само - звичайно», - говорить Кернер. – «Думаю, тоді Ви шукаєте особисті, таємні слова, які існують лише між Вами з партнером… Це чудово, коли наші слова можуть насправді відповідати і синхронізуватися з нашими почуттями».

Звичайні мови мали десь виникнути та потім розвинутись в те, що ми розуміємо та використовуємо сьогодні. А чи з'являються мови в наш час? Створюються? Чому б комусь спало на думку використовувати штучну мову, а не звичайну?

«10 штучних мов: хто і навіщо їх створив»

Я провела дуже ґрунтовне опитування, запитавши приблизно 100 своїх знайомих у всьому світі про приклади такого мовного феномену. У відповідь на запитання про їх таємні мови друзі називали слова чи фрази, що стосуються обіймів, відпочинку разом, інших різновидів фізичного контакту. В своєму початковому листі я представила термін «pancaking» («млинцевання»), який я використовую з хлопцем для опису ситуації, коли ми лежимо один на одному повністю нерухомо. Мій друг Муріель відповів миттєво: «О! Ми називаємо це «сушимі».

Цікаво, що дослідження показують, що товариші по кімнатах в гуртожитках також мають звичку підлаштовувати пониження і підвищення голосу один до одного – це називається «фонетичною конвергенцією». Але романтичні стосунки підносять подібні речі на щабель вище.

«Фізична близькість насправді змінює вашу нейрохімію», - пояснює лікар Волш. – «Нещодавно я читала дослідження, в якому вказують, що пари, які обіймаються, принаймні, протягом 20 секунд, викликають в собі великі викиди допаміну. Ну, навіть з найближчими подругами ми не обіймаємось протягом 20 секунд. Фізична близькість і дотики змінюють нашу нейрохімію».

За допомогою таким чином зміненого мозку формується підґрунтя для більш глибокого зв’язку (і таємної мови) у парі. Хоча виносити таку особисту мову на люди може бути трохи соромно, лікар Волш говорить, що дитяча мова є цілком нормальною, навіть корисною. Вона по суті «засвоює іншу людину і може бути, що це єдина людина, якій можна безпечно висловити справжні, особисті потреби».

«Вона звертається до близькості і вразливості, і ніжності», - додає лікар Кернер. – «Існують слова, які, зазвичай, ви не хочете, щоб інші люди чули, що ви їх використовуєте… Це насправді говорить про вашу здатність показувати вашому партнеру власний потаємний, непривабливий, дивний бік. А це виявлення само по собі є інтимним і таким, що поєднує».

Загалом, здається, що розвиток унікальної мови стосунків сприяє більш тісній близькості – отже, прагніть її, солоденькі!

«Це те, чим є стосунки, - піклування одне про одного», - додає лікар Волш. – «Дорослі жінки, в руках того, кого вони кохають, стають малими дівчатками. Дорослі чоловіки стають маленькими хлопчиками – чи їм потрібно дозволяти робити це».

Джерело: bustle.com
Ліцензія: copyright ©

Інші статті

Всі голоси іспанської мови
Словник загальної іспанської мови забезпечить економію часу і коштів і більшу ефективність серед носіїв різних варіантів іспанської мови >>>
Кузини арабської мови вижили в Омані - проте чи надовго?
Мова шехрі є лінгвістичною рідкістю, якою розмовляють декілька тисяч людей в на півдні Аравійського півострова. >>>
Про те, чому мови і діалекти насправді відрізняються
Виявляється, що відмінність між мовою і діалектом реальна і може бути виражена числами, отриманими з порівняння слів обраних мов >>>
Рюкюські мови - вивчати не можна втратити
Шість рюкюських мов потрапили в «Атлас мов світу, які перебувають в небезпеці зникнення» ЮНЕСКО >>>
Чому ніхто не розмовляє індонезійською мовою
Метою індонезійської мови було розбити бар’єри спілкування між понад 300-ми етнічними групами і полегшити їх включення в нову державу. >>>
Чи застосовує Каталонія школи як політичну зброю?
Іспанські націоналісти засудили каталаномовну освіту як зловісну силу, що підбурює сепаратистські настрої. >>>
Мови в кібернетичну епоху
Технології можуть допомогти врятувати малі мови, або можуть допомогти вбити їх. >>>
Люксембурзька - мала мова великого князівства
Особливе місце для люксембурзької: місцева мова Великого князівства переживає ренесанс, і уряд поспішає скористатись цим >>>
Про чисті мови і брудні діалекти
Те, чому певний варіант мови стали розглядати стандартом, а його варіанти понизили статусом до «діалекту», є продуктом історії і політики. >>>
Ретороманська - справжня швейцарська мова
Незважаючи на свій cтатус офіційної, зв'язок з Римською імперією і унікальну культуру, ретороманська мова повільно вмирає. >>>