В Ірані забороняють вивчення англійської мови в початкових школах9989

В той час як в більшості країн вивчення англійської мови в тій чи іншій формі є пріоритетним, влада Ірану оголосила, що в початкових школах цю мову більше не вивчатимуть. Після потужних антиурядових протестів, які відбулись в Ірані взимку, ісламські лідери вважають, що раннє знайомство з англійською мовою сприяє "культурному вторгненню", пише languagemagazine.com.

Світлина: http://israelseen.com/shows/iran.jpg

Ця заборона стала певною несподіванкою, адже багато іранців вивчають англійську і розмовляють нею. Проте рівні володіння мовою поступово погіршуються. Згідно з Індексом володіння англійською мовою за п'ять років, з 2012 по 2017, Іран опустився з 28 (з 54 країн) на 65 місце (з 80).

В Ірані, державною мовою якого є перська, навчання в початковій школі починається у віці шести років і триває протягом шести років. Хоча вивчення англійської в Ірані зазвичай починається в середній школі, яку учні відвідують з 12 до 14 років, деякі початкові школи також проводять уроки англійської мови.

«Переваження англійської мови несе з собою супровідний погляд на Європу як в плані стереотипів, так і в плані значущості (або її відсутності) для англо-саксонського світу. Це часто ставить європейські підприємства і країни у вельми невигідне становище, про яке вони майже не мають уяви і з якого ледве намагаються вийти».

«Англомовне упередження щодо інновацій»

"Навчання англійській мові в державних і недержавних початкових школах в офіційному штатному розкладі суперечить законам і постановам", - сказав голова державної Вищої ради з освіти Мехді Навід-Адхам (Mehdi Navid-Adham), додаючи, що можуть заборонити і позаштатне вивчення англійської. -  "Це пояснюється тим, що в початковій освіті виконується основна робота із ознайомлення учнів з іранською культурою".

В промові до вчителів лідер Ірану аятола Хаменеї зазначив, що "це означає не протидію вивченню іноземної мови, але просуванню іноземної культури в країні і серед дітей, юнаків і молоді".

"Західні мислителі... сказали, що замість колоніального експансіонізму... найкращим і дешевшим шляхом було б насадження думки і культури молодшим поколінням країн", - сказав аятолла Хаменеї, згідно з текстом промови, опублікованим на веб-сайті його кабінету Leader.ir.

"Сказане не означає відміну вивчення англійської мови в школах, але головне питання полягає в тому, щоб знати нашого ворога і як саме протилежна сторона вирішила спланувати вплинути на майбутнє покоління країни," - зазначив він.


Ще еспресо